CzęstoKocham

Park robotów w M1 Częstochowa!

14 maja w Centrum Handlowym M1 w Częstochowie otwarty został RoboPark – niesamowity świat, w którym roboty i technologia żyją w zgodzie z człowiekiem. Wystawę można odwiedzać do 20 czerwca.

Ponad 70 robotów najnowszej generacji z całego świata, w tym najpopularniejsze eksponaty z targów CES 2020 w Las Vegas, 8 stref VR —  wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, urządzenie do poruszania obiektów siłą umysłu, teatr robotów i robo-akrobaci, unikatowy pokaz błyskawic Tesli, Robo-football, Robo-sumo, Robo-zoo – to wszystko i wiele więcej można zobaczyć na tej niezwykłej wystawie.

Organizatorzy ekspozycji sprowadzili do Częstochowy nie tylko kolejne rozrywkowe widowisko, ale jednocześnie projekt edukacyjny, który pozwoli dzieciom i młodzieży nauczyć się nowych, niedostępnych wcześniej umiejętności. Być może pomogą im one nawet zdecydować o swoim zawodzie w przyszłości.

– Mamy powyżej 70 robotów z całego świata, m.in. z Japonii, Chin i Rosji – mówi Alona Orlova, starszy administrator wystawy. – To dziecięcy park rozrywkowy, gdzie oprócz prezentacji nowych technologii można fajnie się pobawić i nauczyć się czegoś nowego.

Jeden z najciekawszych robotów prezentowanych na wystawie powstał w 2017 roku w Chinach – Potrafi bardzo dużo. Może się poruszać, machać rękami, tańczyć. Robot może np. reklamować stoiska, pracować jako hotelarz. Aktualnie jest używany w Chinach do promocji wielu rzeczy – mówi nam Celestyn Mazur.

RoboPark to nie tylko wystawa robotów, ale też towarzyszące jej warsztaty dla dzieci z programowania, rysowania długopisem 3D, robienia balonów i slajmów.

 – Już w przeciągu jednych zajęć opiekunowie nauczą Wasze dzieci pisania różnych programów, dzięki którym uczniowie zaprogramują wybrane roboty do mówienia, poruszania kończynami, a nawet chodzenia. Każdy w wieku od 7 do 16 lat może spróbować swoich sił właśnie w takim kierunku – zachęca Maria Solonewicz z RoboPark.

Wystawa jest czynna codziennie poza poniedziałkami od godz. 10-19.

Więcej informacji na https://robo-park.pl.

Źródło: wczestochowie.pl