CzęstoKocham

NIELEGALNE WYŚCIGI SAMOCHODOWE NA PARKINGU AUCHAN (ZDJĘCIA)

W sobotni wieczór na parkingu w Poczesnej spotkało się ponad 700 miłośników czterech kółek. W wyniku podjętych działań kontrolno-represyjnych, policjanci ujawnili aż 131 wykroczeń popełnionych przez kierowców, w tym połowa dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. 5 kierowców straciło swoje prawa jazdy.

W sobotę na jeden z parkingów centrum handlowego w Poczesnej przyjechało ponad 700 samochodów. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że miało to być rozpoczęcie sezonu, połączone z nielegalnymi wyścigami. Policjanci z częstochowskiej drogówki przy pomocy mundurowych z Bytomia, Będzina, Gliwic, Zawiercia, Kłobucka, Lublińca, Tarnowskich Gór i Sosnowca skontrolowali łącznie 136 samochodów osobowych, przebadali 685 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 131 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Mundurowi wyeliminowali też z ruchu 19 pojazdów z powodu ich złego stanu technicznego. Dzięki podjętym działaniom, na drogach miasta i powiatu częstochowskiego nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa na drodze.

Pomimo licznych akcji skierowanych na poprawę bezpieczeństwa na drodze, nie każdy kierowca przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z tego, że brawura i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zdrowy rozsądek i przewidywanie skutków swojego zachowania. Bądźcie odpowiedzialni i pamiętajcie, że na drodze nie jesteście sami!