Wydarzenia

Park linowy, pump track i nowy parking w centrum miasta

W Śródmieściu przy ul. Marka Perepeczki powstał park linowy, tor rowerowy, a także kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Był to drugi etap inwestycji, która połączyła ulicę Racławicką i Staszica. 

– To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach programu “Kierunek – Przyjazna Częstochowa”. Chodzi o to, abyśmy w mieście mieli jak najwięcej miejsc, w których można dobrze, miło i aktywnie spędzać wolny czas – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Wspólnie z mieszkańcami uzgodniliśmy, że ma tutaj powstać droga, a następnie coś dla dzieci i młodzieży, a także kierowców. Wywiązujemy się z tej umowy i oddajemy w ich ręce zagospodarowany teren.

Przypomnijmy, że inicjatorem całego przedsięwzięcia był radny SLD Zbigniew Niesmaczny. – Mieszkałem tutaj przez 20 lat, mam cały czas kontakt z mieszkańcami tego rejonu i wiem, że są zadowoleni z tej inwestycji – twierdzi Niesmaczny. – Mam nadzieję, że ten teren posłuży im do rekreacji i będą tutaj spędzać swój wolny czas.

Zakres prac, które za kwotę 1,6 mln zł wykonało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, objął budowę miejsc parkingowych, placu  rowerowego z muldami, a także parku linowego. Są też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Pierwszą część tej inwestycji, czyli przedłużenie ulicy Racławickiej do Staszica, zrealizowano na początku 2017 roku kosztem 3 mln zł.

– W ramach programu “Lepsze parkowanie” powstało tutaj 48 miejsc parkingowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Kiedyś był tutaj dziki parking. Po uporządkowaniu tego terenu okoliczni mieszkańcy jak i wszyscy, którzy korzystają z centrum miasta, będzie mogli tutaj swobodnie parkować – mówi radny SLD Michał Lewandowski, który zabiega również o monitoring na tym terenie.

Inwestycja była zakończona praktycznie w zeszłym roku. Jedynym elementem, z którym wykonawca zwlekał, było położenie nawierzchni pod park linowy. – Z nawierzchnią mieliśmy kłopot, ponieważ wymagała odpowiednich warunków atmosferycznych. Musieliśmy wykonać ją w odpowiednim okienku pogodowym. Udało nam się to zrealizować w zeszłym tygodniu – wyjaśnia Michał Nalewajka z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Źródło: aktywna-czestochowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *