Wydarzenia

Odkrycie podczas budowy węzła przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego. Są pierwsze decyzje

Odkryte niedawno przez robotników pracujących przy budowie węzła przesiadkowego na ulicy Piłsudskiego przy dworcu głównym PKP mury piwnic najprawdopodobniej nie będą mieć wpływu na tempo prac przy realizacji tej inwestycji.

W czwartek, 14 lutego przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu spotkali się z konserwatorem zabytków, aby omówić sposób postępowania z odkrytymi piwnicami rozebranego w latach 70. ubiegłego wieku dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. – Konserwator zabytków wykona jeszcze szczegółowe oględziny, ale na chwilę obecną odkrycie nie ma wpływu na tempo prac – mówi nam Piotr Kurkowski, p.o. dyrektora MZDiT w Częstochowie. – Konserwator chce ocalić te mury, dlatego wykonawca prowadząc roboty, będzie odsłaniał fundamenty tak, aby ich nie zniszczyć. Najprawdopodobniej zabezpieczymy je piaskiem i zachowamy w podobny sposób jak to było w przypadku ul. Nadrzecznej.

Jak dodaje Kurkowski, między ścianami odkrytych piwnic ma znaleźć się stopa fundamentowa pod zadaszenie peronów.

Przypomnijmy, że od 7 lutego do odwołania w związku z budową węzła przesiadkowego przy dworcu głównym PKP ulica Piłsudskiego jest zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Katedralnej do ul. Piotrkowskiej. Przystanki autobusowe z ul. Piłsudskiego zostały przeniesione na ul. Ogrodową przy katedrze. Dojazd do dworca PKP jest możliwy jedynie od strony al. Wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *