Wydarzenia

Niepokonana Skra znów wygrywa!

Pierwsza drużyna w sobotę 11 lutego zmierzyła się w sparingu z Piastem II Gliwice i pokonała IV-ligowca 4:0. Dla podopiecznych Jakuba Dziółki było to piąte zwycięstwo odniesione podczas zimowych przygotowań do rewanżowej części III-ligowych rozgrywek.

Piast II Gliwice to dziewiąty zespół I grupy IV ligi, ale można było oczekiwać, że rezerwy ekipy z ekstraklasy będą dla skrzaków wymagającym sparingpartnerem. Nasza drużyna zaliczyła kolejny udany sparingowy występ. Grając ofensywnie, strzeliła cztery  gole i odniosła pewne zwycięstwo.

W pierwszej połowie dwie bramki dla zdobył Daniel Rumin, który wczoraj podpisał kontrakt z naszym klubem i przy Loretańskiej grał będzie przynajmniej do zakończenia sezonu 2016/17. Po przerwie trafił Piotr Nocoń, a wynik ustalili samobójczym strzałem rywale.

To było piąte sparingowe zwycięstwo skrzaków. Wcześniej pokonali cztery inne zespoły z IV ligi: 3:1 Ruch Radzionków, 6:1 KS Decor Bełk, 3:1 MKS Lędziny i 5:0 Wartę Zawiercie.

W przyszłą sobotę, 25 lutego pierwsza drużyna rozegra dwa sparingi. Zmierzy się z lokalnymi rywalami – MKS-em Myszków (boisko przy ul. Loretańskiej, godz. 11) i Rakowem (stadion przy ul. Limanowskiego, godz. 15).

Skra Częstochowa – Piast II Gliwice 4:0 (2:0)

Bramki:
1:0 Rumin (10.) as. Błaszkiewicz,
2:0 Rumin (41.), as. Mularczyk,
3:0 Nocoń (47.), as. Mularczyk,
4:0 samobójcza (84.) as. Niedbała

źródło: http://www.ks-skra.pl/nowosci/liga/id,2202/wygrywamy-kolejny-sparing-z-iv-ligowcem.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *