Wydarzenia

Inauguracja PGE Ekstraligi już w najbliższy piątek w SGP Arena Częstochowa!

forBET Włókniarz Częstochowa już w najbliższy piątek, 5 kwietnia zainauguruje nowy sezon PGE Ekstraligi. Rywalem drużyny Marka Cieślaka będzie wicemistrz Polski – truly.work Stal Gorzów. 

– Tak naprawdę chyba nie ma znaczenia, że akurat rozpoczynamy meczem ze Stalą Gorzów. Z kimś ten sezon musieliśmy zacząć. Nie ma się też co pocieszać, że drużyna gorzowska nie jest tą samą, która zdobyła w ubiegłym roku srebrny medal DMP – uważa Michał Finfa,menadżer forBET Włókniarza Częstochowa. – Sukces polega raczej na tym, żeby skupić się na samym sobie. Trener Marek Cieślak ciężko pracuje z drużyną, aby jak najlepiej przygotować ją do każdego meczu. 

Od kilku lat mecze ze Stalą Gorzów na częstochowskim torze dostarczają kibicom wielu emocji. W ubiegłym sezonie w rundzie zasadniczej forBET Włókniarz pokonał gorzowian na SGP Arenie Częstochowa, ale w półfinale już przegrał. Co prawda dość pechowo, bo drużyna Marka Cieślaka straciła w tym spotkaniu Mateja Zagara. Słoweniec nie pojechał również w rewanżu i Włókniarzowi pozostała walka o brązowe medale. 

W nadchodzącym sezonie gorzowianie przynajmniej na papierze nie wyglądają już tak mocno, jak rok temu. Z zespołu odszedł m.in. jeden z jego liderów Martin Vaculik. W jego miejsce klub zakontraktował Petera Kildemanda, dla którego ostatnie sezony nie były udane. Motorem napędowym Stali z pewnością pozostanie Bartosz Zmarzlik. Mocnym punktem drużyny powinien być też Krzysztof Kasprzak. Do tego dochodzi jeszcze Szymon Woźniak. 

Przed startem sezonu nie da się wiedzieć na pewno, ale wydaje się, że wzmocnień dokonał za to forBET Włókniarz Częstochowa. Miejsce Tobiasza Musielaka zajął Paweł Przedpełski. Wychowanek toruńskiej drużyny co prawda dość słabo spisał się w Memoriale Idzikowskiego i Czernego, a także w meczach towarzyskich z Betard Spartą Wrocław, ale za to rewelacyjnie pojechał we wtorkowych eliminacjach Złotego Kasku, które odbyły się w Pile. Przedpełski nie miał tam sobie równych i triumfował z kompletem punktów. Wydaje się też, że Włókniarz wzmocnił się na pozycji juniorskiej. W tym sezonie o punkty dla częstochowskiego klubu walczył będzie Jakub Miśkowiak. Działacze “lwów” spokojni być mogą natomiast o formę liderów – Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i Mateja Zagara. Dobrą pracę powinien też wykonywać Adrian Miedziński. 

Mecz z truly.work Stal Gorzów rozpocznie się o godz. 20.30 na SPG Arenie Częstochowa. 

Zgłoszone zestawienia:

truly.work Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Szymon Woźniak
4. Peter Kildemand
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski

Źródło: wczestochowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *